Sunku patikėti, kad lygiai prieš metus laiko, tokiu pat metu su šeima skridome į Argentiną. Šie metai iš tiesų buvo keisti visomis prasmėmis. Sėdžiu dabar ir galvoju – kiek daug nutiko. Kelionė buvo tik prieš metus laiko, o jausmas toks, lyg prieš gerą penkmetį. Nepaisant šio jausmo, labai gera prisiminti tas kelias savaites kitam pasaulio gale. Mane, žinoma, labiausiai neramino skrydis, kuris į vieną pusę trunka apie 14val. Aš nesu labai didelė skrydžių mylėtoja, o dar tiek laiko! Nepaisant mano baimių, kelionė buvo nuostabi. O kas gali būti smagiau už keliones?! Nauji kraštai, įspūdžiai ir dar visa šeima drauge. Na, o dabar šiek tiek pažinties su Argentina.
Tai antra pagal dydį Pietų Amerikos valstybė ir aštunta pagal dydį pasaulio valstybė. Šalis yra išsidėsčiusi tarp Andų kalnų ir Pietų Atlanto vandenyno. Ribojasi su Brazilija, Paragvajumi, Bolivija, Čile ir Urugvajumi. Skirtingai nei kitose Pietų Amerikos valstybėse Argentiną sudaro labai daug atvykėlių iš Europos (95 %) – daugiausiai iš Italijos, Ispanijos ir Vokietijos. Didžioji dalis gyventojų gyvena Buenos Aires. Šis milžiniškas miestas dėl didelės europietiškos įtakos yra pelnęs „Pietų Amerikos Paryžiaus“ vardą. Argentina turistus vilioja gatvės tango, asado, futbolu, gaučais (isp. gaucho), įspūdingais gamtovaizdžiais, kultūra.
Buenos Aires išvertus iš ispanų kalbos reiškia „geras vėjas”. Norėdami susipažinti su miesto istorija, nuvykite į Plaza de Mayo „Gegužės aikštę”. Čia pamatysite Casa Rosada rūmus iš kurių balkono Eva Peron dainavo legendinę ariją (beja, nepaisant jos populiarumo pasaulyje, labai didelė argentiniečių dalis jos nemėgsta). Priešais argentiniečiams isoriškai brangus pastatas – Cabildo (Museo Nacional del Cabildo y la Revolucion de Mayo), Čia pat – pagrindinė katedra ir netoliese prasideda pati plačiausia pasaulio gatvė – dvidešimties juostų Birželio devintosios gatvė (Avenida 9 de Julio), joje rasite ir Buenos Airių obeliską (modernus monumentas pačiame miesto centre). Skaniausią picą valgėmė vienoje iš seniausių picerijų centre – Güerrín.
Būtinai užsukite ir aplankykite: San Telmo, Palermo, Rekoleta (Recoleta) – čia užsukite į pagrindinę traukos vietą – Rekoletos kapines. Jos labai skiriasi nuo mūsiškių ir būtinai pasisamdykite gidą, kuris papasakos daug įdomių istorijų, susijusių su šių kapinių „gyventojais“. Čia rasite ir daugelio įžymybių amžino poilsio vietas. Gal keistai skamba, bet patikėkite – įspūdinga vieta. San Telmo atrasite visai kitokią miesto atmosferą. Jo išblukę, aptrupėję pastatai dvelkia praėjusių amžių dvasia – romantiška miesto dalis. Būtinai užsukite į turgų – Mercado de San Telmo. Jame parduodama daug sendaikčių bei maisto produktų. Čia rasite ir žymųjį argentinietišką dulce de leche ir alfajores.
Na ir žinoma, kaip gi be – La Boca. Šis rajonas atrodo tarsi žavus atvirukas – mediniai nameliai, nudažyti ryškiomis spalvomis, tiesiog prašosi fotografuojami. Vietiniai sako, jog čia turistams pavojinga vieta, nes šalimais skurdi miesto dalis, įvairūs gatvės nusikaltimai, taigi naktį čia geriau neklaidžioti. Tačiau, dieną tikrai nieko blogo nenutiks, nes turistų čia apstu. Na, gal pinigines vertėtų pasaugoti akyliau (maža ką). La Bocoje turistai aplanko tik mažytę rajono dalelę –populiariąją pėsčiųjų gatvę – Caminito. Bet to pakaks, nes čia rasite ir suvenyrų parduotuves ir dalininkų dirbtuves ir vietas, kur skaniai pavalgyti bei pasigrožėti tango. Dar viena vieta, į kurią turite užsukti – plienu ir stiklu tviskantis Puerto Madero.
Knygynai
Knygų mylėtojai bus laimingi klaidžiodami po naujus ir senus knygynus. Kai kurie knygynai čia prilygsta muziejams. Būtina apsilankyti gražiausiame pasaulyje knygyne El Ateneo – ši knygų parduotuvė įkurta buvusiose teatro patalpose, interjeras įspūdingas.
Tigre man priminė šiek tiek mūsų Birštoną. Jaukus nedidelis miestelis, įsikūręs šalia didžiosios upės Tigre. Čia užsukome į Museo de Arte de Tigre ir pasiplaukiojome laivu.
Vasaris Argentinoje vidurvasaris. Dienomis visada karšta. Apie 30laipsnių. Taigi, jei niekur nevykdavome arba grįždavome namo vėlai vakare laisvalaikį leisdavome baseine. O mano argentinietiškoji šeimyna mus lepino asado patiekalais ir nuostabia kompanija.
Mano pusseserės žino apie mūsų aistrą keliauti ir mano „meilę“ skrydžiams 🙂 Taigi, mūsų laukė dar vienas įspūdingas siurprizas. Vos 3 val. kelio lėktuvu ir mes jau buvo visiškai kitoje Argentinos dalyje, kuri ribojasi su Brazilija. Vykome prie Iguazu krioklių (Iguazu). Vieną dieną mėgavome +42 laipsniais temp., vaikščiodami po džiungles ir gėrėdamiesi Iguazu kriokliais iš Argentinos pusės. Kitą dieną vykome į Brazilijos pusę, kur grožėjomės dar kartą Iguazu kriokliais, o prieš grįžtant į viešbutį Iguazu grand (geriausios rekomendacijos šiam viešbučiui, personalui, aptarnavimui) dar turėjome progą pabūti ir paukščių parke (Parque Das Aves).
Iguazu kriokliai (isp. Cataratas del Iguazú yra Misiones prov., (Argentina) ir Brazilijos (Paranos valst.) pasienyje. Priklauso Iguazu nacionalinam parkui.
Krioklys sudarytas iš 275 protakų, kurių aukštis siekia iki 72 m. Visos krioklių sistemos ilgis 2,7 km. Ypač įspūdinga krioklio dalis yra vadinamoji „Velnio gerklė“ (isp. Garganta del Diablo) – U formos 150 m pločio ir 700 m ilgio klifas, kurio kraštais krenta milžiniška vandens srovė. Šitą įspūdingą reginį pamatysite tik iš Argentinos pusės.
Krioklys ir nacionaliniai parkai (tiek Brazilijos, tiek Argentinos) yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir 7 naujuosius pasaulio gamtos stebuklus.
Pasigrožėkite nacionalinio Iguazu parko gamta bei gyventojais.
Nuotraukose neįmanoma perteikti vorų dydžio. Kad maždaug galėtumėt įsivaizduoti, tai nei dideli nei mažiukai – delno dydžio, gal kiek ir didesni.
Iki, Argentina!!!
Daugiau kelionių įspūdžių rasite čia, čia čia bei čia.
Mus rasite: